18
Ahd, Nov

Perlantikan Menteri Muda Lengkapkan Barisan Kabinet Baru Negeri Sarawak

Sarawak
Typography

KUCHING – Pagi ini tadi telah berlangsungnya Majlis Angkat Sumpah Menteri Muda di Dewan Undangan Negeri (DUN) Sarawak.

Seramai 19 orang Ahli Dewan Undangan Negeri (ADUN) telah dilantik memegang jawatan menteri muda bagi melengkapkan Ahli-Ahli Kabinet Sarawak di bawah pimpinan Ketua Menteri Sarawak Datuk Patinggi Tan Sri Adenan Satem.

Dalam sidang media yang diadakan petang tadi di pejabatnya, Adenan telah mengumumkan senarai menteri-menteri muda bersama portfolio masing-masing.

 

Bersama ini disenaraikan Senari Menteri Muda dan Portfolio masing-masing.

Timbalan Speaker: YB Datuk Gerawat Jala

 

Menteri-Menteri Muda:

1. YB Datuk Francis Harden Anak Hollis

(Assistant Minister For Rural Economy (Interior Areas) And Plantation)

 

2. YB Datuk Lee Kim Shin

(Assistant Minister For Tourism)

(Assistant Minister For Land and Air Transportation and Safety)

 

3. YB Datuk Haji Mohd Naroden Majais

(Assistant Minister For Entrepreneur Development)

(Asisstant Minister For Resource Planning)

 

4. YB Datuk John Sikie Anak Tayai

(Assistant Minister For Arts and Culture)

(Assistant Minister For Native Laws and Customs)

 

5. YB Datuk Talip Zulpilip

(Assistant Minister For Urbanizations)

(Assistant Minister For Infrastructure Development)

 

6. YB Datuk Haji Julaihi Narawi

(Assistant Minister For Industrial Development (Investment and Promotion)

(Assistant Minister For Rural Economy (Coastal Areas) And Fisheries)

 

7. YB Datuk Haji  Abdul Karim Rahman Hamzah

(Assistant Minister For Youth and Sports)

(Assistant Minister For Housing)

 

8. YB Datuk Dr Jerip Susil

(Assistant Minister For Public Health)

 

9. YB Puan Rosey Yunus

(Assistant Minister For Solidarity)

 

10. YB Datuk Len Talip Salleh

(Assistant Minister For Environment)

(Assistant Minister For Workforce Development and Training )

 

11. YB Datuk Roland Sagah Wee Inn

(Assistant Minister For Public Utilities Water Supply)

 

12. YB Dr Haji Abdul Rahman Junaidi

(Assistant Minister For Public Utilities Electricity and Telecommunications)

 

13. YB Dr Rahman Ismail

(Assistant Minister For Welfare and Community and Wellbeing)

 

14. YB Puan Sharifah Hasidah Binti Sayeed Aman Ghazali

(Assistant Minister For Early Childhood Education And Family Development)

 

15. YB Dr Annuar Rapaee

(Assistant Minister For Science Research and Biotechnology)

 

16. YB Encik Malcom Mussen Lamoh

(Assistant Minister For Agriculture)

 

17. YB Dr Penguang Anak Manggil,

(Assistant Minister For Local Government)

 

18. YB Encik Liwan Lagang,

(Assistant Minister For River Transportation and Safety)